Olanaklar

STAJ

Bölüm müfredatı kapsamında 2 zorunlu stajımız bulunmaktadır. Staj sayesinde öğrencilerimiz iş sahasında deneyim kazanmaktadırlar. Bu durum mezun olduklarında istihdam alanlarının genişlemesini sağlamaktadır. Ayrıca bölümümüz öğrencileri stajlarını yurtdışında da yapabilmektedir. Yunanistan ve İspanya öğrencilerimizin staj yaptığı başlıca ülkelerdir.

LABORATUVAR

Bölümümüzde Veritabanı Yönetim Sistemleri, Masaüstü Yayıncılık, Kitap Yayıncılığı, Çokluortam Sistemleri ve benzeri bilgisayar temelli derslerin yapıldığı bir tanesi MAC ve bir tanesi de PC olmak üzere iki adet bilgisayar laboratuvarı vardır.

 

Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü, Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü'nde yer almakta ve öğrencilere kampüsün geniş olanaklarından faydalanma imkanı sağlamaktadır. Öğrencilerin kullanımına açık merkez kütüphane ve internet bağlantısı, yemekhane, çok sayıda kantin, spor salonu, fitness salonu, çarşı, spor alanları, tenis kortları, amfi tiyatro, konferans salonu gibi imkanların yanısıra kampüsün şehrin merkezinde yer alması ve Kadıköy sahile sadece 5 dakika mesafede bulunması öğrencilerin şehir imkanlarından faydalanmasını da sağlamaktadır. 

 

Marmara Üniversitesi, Göztepe Kampüsü Büyük Spor Salonu

 

Ayrıca bölümümüzde faaliyet gösteren Bilgi Yönetimi Kulübü, öğrencilerimizin bölümle alakalı aktivitelerde bulunmalarına, sosyal etkinlikler yapmalarına imkan sağlamaktadır. Bu kulüpler haricinde kampüs içinde faaliyet gösteren onlarca öğrenci kulübü bulunmaktadır. Öğrenci kulüplerinin listesi için tıklayınız.


Bu sayfa Information and Records Management tarafından en son 09.02.2021 12:04:29 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM