Staj Hakkında

Bölümümüzün eğitim öğretim programı kapsamında öğrenciler, 3. yarıyıldan başlayarak yönelmek istedikleri alana bağlı olarak kütüphanecilik, arşivcilik, elektronik kaynaklar ve bilgisayar teknolojileri alanında seçmeli dersler almaktadır. 4. yarıyılı tamamlayan öğrenciler 4. yarıyılın ve 6. yarıyılın sonunda 20 günlük staj yapma imkanına sahiptir. Staj yapılabilecek kurumlarla ilgili, öğrencilere bir öneri listesi sunulmaktadır.

 

Bu kurumlar özellikle, Bölümün kuruluşundan günümüze kadar, işbirliği içinde bulunulan, ortak projeler yürütülen ya da stajyer alma konusunda talepleri olan kuruluşları kapsamaktadır. Bu kurumlar arasında; Tübitak, Koç Finans, Aygaz, Yapı Kredi Bankası, Migros, Turkcell, Avea gibi özel kurumların yanı sıra,  TRT, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, Kadıköy Belediyesi, Üsküdar Belediyesi, Ümraniye Belediyesi gibi İl ve İlçe Belediyeleri, Üniversite Kütüphaneleri, İl ve İlçe Halk Kütüphaneleri, Dernek, Vakıf ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Arşiv, Kütüphane ve Dokümantasyon Merkezleri ve  İstanbul Modern, Deniz Müzesi, Pera Müzesi, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, Hollanda Araştırmaları Enstitüsü gibi çok sayıda kurum bulunmaktadır.

 

Saha çalışması kapsamında değerlendirilen stajlar sırasında, öğrenciler teorik bilgilerini uygulama ve mesleklerini icra etme fırsatı bulmaktadırlar. Bu süreç, bazı öğrenciler için iş fırsatları da yaratmaktadır.

 

Staj için gerekli belgeler için tıklayınız.

 


Bu sayfa Information and Records Management tarafından en son 06.05.2021 13:31:40 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM